trzej mężczyźni siedza na fotelach. Mężczyzna po lewej stronie przemawia do mikrofonu

22 marca 2024 r. w Muzeum, w ramach współpracy z festiwalem białoruskich filmów Bulbamovie, odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Ten rodzaj nadziei” w reżyserii Pawła Siczka.

informacje o wydarzeniu, loga organizatorów i grafika tematyczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w 6. edycji konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”, poświęconego historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych. Celem konkursu jest pielęgnowanie patriotyzmu lokalnego, kształtowanie tożsamości oraz upowszechnianie dziecięcej twórczości.

spotkanie

28 lutego 2024 r. w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyło się spotkanie z autorką, pisarką i dziennikarką Anetą Prymaką-Oniszk na temat jej nowej książki „Kamienie musiały polecieć. Wymazywana przeszłość Podlasia”. Spotkanie poprowadziła, pisarka i dziennikarka Paulina Siegień.

1,5 % Twojego podatku może wspomóc kulturę białoruską w Twoim mieście i funkcjonowanie wyjątkowego muzeum w Hajnówce.