Zapraszamy do odwiedzenia, zapoznania się z ofertą oraz zakupu w naszym nowopowstałym sklepie internetowym. Jesteśmy sklepem internetowym z rękodziełem ludowym i pamiątkami z Podlasia.

O NAS:

Jesteśmy organizacją pozarządową, działająca w obszarze kultury, sztuki i tradycji.
Prowadzimy Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Zachęcamy do:

• odwiedzenia muzeum (m.in. wystaw etnograficznych, sztuki współczesnej, wystawy fotograficznej „Podlasie w obiektywie”) i poznania Podlasia i jego kultury w pigułce

• udziału w naszych wydarzeniach kulturalnych (więcej na stronie www.muzeumbialoruskie.pl)

• skosztowania regionalnych białoruskich potraw w muzealnych restauracjach: Restauracja „Leśny dworek” o raz „Mozaika”

• kupienia pamiątki z Podlasia

CO OFERUJEMY w sklepie internetowym:

• Magnesy

• podstawki pod kubki

• tradycyjne wyroby słomiane (korobki, talerzyki)

• wyroby gliniane (w tym dwojaki, dzbanki)

• książki

• znaczek turystyczny

• kruhlaczki (czyli okrągłe chodniczki wykonane w nurcie zero waste, z recyklingu zgodnie z babciną tradycją)

Ja powstają nasze produkty?

Nasze produkty tworzone są przez lokalnych rękodzielników, ręcznie, z dbałością o każdy detal. W nurcie zero waste, ekologicznie, powstają z pasji tworzenia.

Dlaczego warto zrobić zakupy w naszym sklepie?

• otrzymujecie w 100 % pamiątkę z Podlasia (a nie z Chin)

• otrzymujecie oryginalny, niepowtarzalny produkt w większości przypadków wykonany ręcznie

• doceniacie lokalnych rękodzielników oraz wspieracie ich trwanie i rozwój w tych trudnych czasach

Staramy się na bieżąco poszerzać ofertę sklepu internetowego. Produkty ze sklepu internetowego (oraz jeszcze więcej) można też zakupić w sklepiku stacjonarnym Muzeum Białoruskiego w Hajnówce, przy ul. 3 Maja 42.

Serdecznie zapraszamy!

Link do sklepu internetowego: Strona Główna - Korobka (muzeumbialoruskie.pl)