plakat promujący konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału w 3. edycji konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”, poświęconego historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych. Celem konkursu jest pielęgnowanie patriotyzmu lokalnego, kształtowanie tożsamości oraz upowszechnianie dziecięcej twórczości.

Kategoria: Aktualności 2021
Odsłony: 43
WSPIERAJ LOKALNĄ KULTURĘ -
wspierając nasze stowarzyszenie wspierasz lokalną kulturę.
 
Muzeum to ponad 150 działań kulturalnych w ciągu roku wystawy, koncerty, festyny, konkursy, warsztaty, muzealne ekspozycje itp.
Podczas wypełniania formularza PIT proszę wpisać KRS :0000270261
oraz poniższy cel szczegółowy
 
MUZEUM BIALORUSKIE 4351
 
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1% można za pomocą darmowego programu do PIT!
Za każdą złotówkę wszystkim przekazującym serdecznie dziękujemy!
 
Kategoria: Aktualności 2021
Odsłony: 31

I NAGRODA  Piotr Krassowski z Białegostoku Sacrum w krajobrazie Puszczy Knyszyńskiej SupraślSzesnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła sięrekordowa liczba 162 osób, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 8.

Kategoria: Aktualności 2021
Odsłony: 252

Rysunek Krzysztofa Gryniewickiego.  -dwa drewniane domki, o które oparte są rowery. Z prawej strony sierdzi kot.Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce przygotowało ciekawą wystawę rysunków młodego człowieka, który urodził się w Hajnówce ale mieszka i pracuje w Białymstoku. Niestety ze względu na zamknięcie instytucji z powodu pandemii wystawę udostępniamy póki co w internecie i z niecierpliwością oczekujemy na otwarcie instytucji kulturalnych, abyśmy mogli się z Państwem spotkać w galeriach muzeum.

Kategoria: Aktualności 2021
Odsłony: 43