kwi

001W dniach 8-12 kwietnia 2019 odbyły się Dni Otwarte Biblioteki, która nieprzerwanie funkcjonuje już od ponad 20 lat w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Księgozbiór liczy ponad 12 tyś książek, w tym literatury pięknej w języku, literatury dziecięcej, publikacji etnograficznych, historycznych, religijnych i innych. W skład biblioteki wchodzi też archiwum gazet, czasopism, jak również archiwa prywatnych zbiorów między innymi Mikołaja Hajduka.
Na odwiedzających bibliotekę czekały prezentacje nowości wydawniczych, czasopisma wydawane w języku polskim i białoruskim z Polski i Białorusi, wydawnictwa Muzeum. Przygotowana została również prezentacja multimedialna o historii powstania i funkcjonowania Muzeum i biblioteki.
W tym roku licznie odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Hajnówki, oraz okolic.
Biblioteka funkcjonuje dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wsparciu Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie.

fot. Agnieszka Tichoniuk