41Ruszyła kolejna edycja klubowych koncertów pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”. Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się w piątek 11 października 2019.

 

Na scenie w Mozaikarni przy Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce zagrały cztery zespoły z Polski i Białorusi, grając dobrą rockową muzykę w języku polskim i białoruskim. Zagrał BOBBY FROM PERU z Białegostoku- zespół, który można było usłyszeć min. na tegorocznym festiwalu „Rockowisko Hajnówka”, OBRAZ KONTROLNY z Podlasia, który pokazał między innymi białoruski blues w autorskich kompozycjach, oraz RE1IKT z Mińska na Białorusi, doskonale znany hajnowskiej publiczności min. z koncertów na festiwalu „Rockowisko Hajnówka” czy poprzednich edycji „Muzyki bez zastrzeżeń”. Zespół RE1IKT – uważany jest obecnie za jeden z najlepszych zespołów rockowych na Białorusi - oprócz swoich szlagierowych numerów pokazał również kawałki z nowej płyty. Ze sceny kilkakrotnie nawiązywał do idei koncertów „Muzyka bez zastrzeżeń”. Na koniec publiczności przybyłej min. z Hajnówki, Białowieży, Bielska Podlaskiego, Gródka czy Białegostoku zagrała legenda punk rocka w Polsce zespół MOSKWA z Łodzi. Zespół zagrał min. swoje sztandarowe numery, na których spora grupa widowni wychowywała się i doskonale pamięta min. z festiwalu w Jarocinie gdzie Moskwa grała pierwszy raz już w 1982 roku.

Motto MUZYKI BEZ ZASTRZEŻEŃ to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. I tak też było tym razem. Publiczność ciepło przyjęła wszystkie zespoły i nie dawała zejść ze sceny bez bisów. Ciekawostką niech będzie fakt, iż prawie wszystkie zespoły grające tego wieczoru występowały wcześniej na festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA……

Tradycyjnie również przesłanie nasze brzmiało: „PRZECIW NIETOLERANCJI” - PRZECIW KSENOFOBII” - „PRZECIW UPRZEDZENIOM”. Bowiem od kilku lat koncertom patronuje Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”!!!!

Organizatorzy dziękują zespołom za klimat, który zbudowały podczas koncertu, publice za to, że byli i świetnie się bawili, jak również tym, którzy zostali by pomóc organizatorom w porządkach, a Mariuszowi Frankowskiemu za perkusję… Zapraszamy jednocześnie na kolejny koncert już 8 listopada 2019!!!

 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz Urzędu Miasta Hajnówka .

Patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”

A. Tichoniuk

Fot.: A. i T. Tichoniuk