W Muzeum powstanie Białoruska Grupa Teatralna. Zapraszamy młodzież (licealną, gimnazjum, studenci- jak dadzą radę też) do regularnych zajęć z aktorką JOANNĄ STELMASZUK- absolwentką Akademii Teatralnej im. A Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego. Joanna Stelmaszuk jest autorką projektów teatralnych, utworzyła teatralną Scenę w Szczytach, tam też odbyła się premiera pierwszej na świecie profesjonalnej sztuki teatralnej, zrealizowanej w gwarze podlaskiej- monodramu zatytułowanego „Ja j u poli verboju rosła”.


Zajęcia będą odbywały się regularnie w Muzeum w Hajnówce, będą bezpłatne. Założeniem jest utworzenie grupy teatralnej zakorzenionej i wyrastającej z potrzeb młodej współczesnej mniejszości białoruskiej. W zajęciach wykorzystywane będą profesjonalne teatralne praktyki warsztatowe takie jak praca nad własnym ciałem i głosem z wykorzystaniem elementów tańca i pantomimy, praca nad dykcją, emisją głosu. Chcielibyśmy aby poprzez zajęcia-warsztaty w efekcie powstał też spektakl, który będzie daleki od naiwności, sztuczności i ludowości a pokaże problemy czy aspekty współczesnej młodzieży w kontekście etniczności. Zabrzmiało poważnie, ale ma to być dobra zabawa,praca nad sobą, rozwijanie własnej wrażliwości w duchu i języku naszych przodków:)

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany jest dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji.

 

Agnieszka Tichoniuk

12.03.13_teatr